Što dobivaju najbolji?

NAGRAĐENI FILMOVI PO GODINAMA

2021. TFF19

Veliki Tabor, Desinić / 10. – 12.07.

MEĐUNARODNA KONKURENCIJA / INTERNATIONAL COMPETITION 

GRAND PRIX
In The Air Tonight / NEVIDLJIVI JUNAK
Andrew Norman Wilson / SAD – USA / 2020. / 11′ / eksperimentalni experimental

POSEBNO PRIZNANJE / SPECIAL MENTION 

Night Bus / Noćni bus
Joe Hsieh / Tajvan – Taiwan / 2020. / 20′ / animacija – animation

Peel / Kora
Samuel Patthey, Silvain Monney / Švicarska – Switzerland / 2020. / 15’ / dokumentarni, animirani – documentary, animation

8’28” 
Zhong Su / Kina – China / 2021. / 8’ / igrani – fiction


DOMAĆA KONKURENCIJA / DOMESTIC COMPETITION 

NAJBOLJI DOMAĆI FILM / THE BEST FILM
Bijeli Božić / White Christmas
Josip Lukić
/ Hrvatska – Croatia / 2020. / 26′ / igrani, dokumentarni – fiction, documentary

POSEBNO PRIZNANJE / SPECIAL MENTION
Sad sam ja Irena / NOW I AM IRENA
Jasmina Beširević / Hrvatska – Croatia / 2021. / 13’ / dokumentarni – documentary

Mikrokazeta – najmanja kazeta koju sam ikad vidio / MICROCASSETTE – THE SMALLEST CASSETTE I’VE EVER SEEN
Igor Bezinović, Ivana Pipal / Hrvatska, Srbija / Croatia, Serbia | 2020. | 19′ | igrani, dokumentarni, animirani, eksperimentalni / fiction, documentary, animation, experimental

AUDIENCE AWARD / NAGRADA PUBLIKE
NOĆ ŽIVE PUBLIKE / NIGHT OF THE LIVING AUDIENCE
Cockpera
Kata Gugić
/ Hrvatska / Croatia | 2020. | 4′ | animirani / animation

ŽIRI

Međunarodna konkurencija: Jelena Maksimović, Josip Lukić i Olaf Möller

Domaća konkurencija: Matevž Jerman, Natko Stipaničev, Asja Krsmanović

2020. TFF18

Veliki Tabor, Desinić / 10. – 12.07.

MEĐUNARODNA KONKURENCIJA / INTERNATIONAL COMPETITION 

GRAND PRIX
INVISIBLE HERO / NEVIDLJIVI JUNAK
Cristèle Alves MeiraPortugal 2019. – 28′

POSEBNO PRIZNANJE / SPECIAL MENTION 

STILL WORKING / JOŠ RADNO
Julietta Korbel – Switzerland / 2019 / 17’15”

CALIFORNIA ON FIRE / KALIFORNIJA GORI
Jeff Frost USA / SAD 2018. –  24’50”

THE PSYHICS OF SORROW / FIZIKA TUGE
Theodore UshevCanada 2019. –  27′ 


DOMAĆA KONKURENCIJA / DOMESTIC COMPETITION 

NAJBOLJI DOMAĆI FILM / THE BEST FILM

ARKA
Natko Stipaničev – Hrvatska / Croatia 2020. – 14’40” animacija / animation

POSEBNO PRIZNANJE / SPECIAL MENTION
JUŽNO VOĆE / SUMMER FRUITS
Josip Lukić – Hrvatska / Croatia 2019. – 20′ – igrani / fiction  

CATSTREAM
Sunčica Ana Veldić – Hrvatska / Croatia 2020 – 18′ – dokumentarni / documentary  

KRHKO / FRAGILE
Tomislav Šoban – Hrvatska / Croatia 2019. – 23′ – igrani / fiction 


NAGRADA PUBLIKE / AUDIENCE AWARD
NOĆ ŽIVE PUBLIKE / NIGHT OF THE LIVING AUDIENCE

NE, NE ŽELIM PLESATI! / NO, I DON’T WANT TO DANCE!
Andrea Vinciguerra – UK 2019. – 2’30” – animacija / animation

ŽIRI

Međunarodna konkurencija: Thomas Johnson, Igor Grubć i Peter Cerovček.

Domaća konkurencija: Tanja Vujasinović, Ana Čigon i Ivana Bošnjak.

2019. TFF17

Veliki Tabor, Desinić / 11. – 14.07.

MEĐUNARODNA KONKURENCIJA / INTERNATIONAL COMPETITION 

GRAND PRIX
FUNDAMENTI / TEMELJI / FUNDAMENTS
Peter Cerovšek – Slovenija / Slovenia 2018. –  22′

POSEBNO PRIZNANJE / SPECIAL MENTION 

SINOVI SMO TVOJEG STIJENJA / WE ARE THE SONS OF YOUR ROCKS
Ivan Salatić – Crna Gora / Montenegro 2018. –  34′


DOMAĆA KONKURENCIJA / DOMESTIC COMPETITION 

NAJBOLJI DOMAĆI FILM / THE BEST FILM

UDAHNUT ŽIVOT / IMBUED LIFE
Ivana Bošnjak, Thomas Johnson – Hrvatska / Croatia 2019. – 10’

POSEBNO PRIZNANJE / SPECIAL MENTION
MAČKA JE UVIJEK ŽENSKA / A CAT IS ALWAYS FEMALE
Martina Meštrović, Tanja Vujasinović – Hrvatska / Croatia 2019. – 16’ – animacija / animation

GRADOVI U KOJIMA NISAM BIO / CITIES I HAVEN’T BEEN TO
Damir Čučić – Hrvatska / Croatia 2019. – 7’

JABUKA, TRI DVOPEKA, JOGURT / ONE APPLE, THREE TOASTS AND A YOGHURT
Anita Čeko – Hrvatska / Croatia 2019. – 8’


NAGRADA PUBLIKE / AUDIENCE AWARD
NOĆ ŽIVE PUBLIKE / NIGHT OF THE LIVING AUDIENCE

UPORNI DUH / REBELLIOUS ESSENCE
Ana Čigon – Slovenija / Slovenia 2017. – 7’ – animacija / animation

ŽIRI

Međunarodna konkurencija: Edward Lawrenson, Ognjen Glavonić i Sylvain Cruiziat.

Domaća konkurencija: Igor Bezinović, Sunčica Ana Veldić I Olaf Moller.

2018. TFF16

Veliki Tabor, Desinić / 5. – 8.7.

MEĐUNARODNA KONKURENCIJA / INTERNATIONAL COMPETITION

GRAND PRIX
MEĐUNARODNA KONKURENCIJA / INTERNATIONAL COMPETITION
PRONAĐI, NACILJAJ, UNIŠTI / FIND FIX FINISH
Sylvain CruiziatMila Zhluktenko – Njemačka / Germany 2017. – 20′ – dokumentarni / documentary

POSEBNO PRIZNANJE / SPECIAL MENTION
MEĐUNARODNA KONKURENCIJA / INTERNATIONAL COMPETITION
TERET / MIN BÖRDA / THE BURDEN
Niki Lindroth von Bahr – Švedska / Sweden, 2017.

POVRATAK / RETOUR / RETURN
Pang-Chuan Huang – Francuska / France, 2017.

ŠETAČ / LE MARCHEUR / THE WALKER
Frédéric Hainaut – Belgija / Belgium, 2017. 

NAJBOLJI FILM / THE BEST FILM


DOMAĆA KONKURENCIJA / DOMESTIC COMPETITION
LOVETOVI / THE LOVETTS
Igor Bezinović – Hrvatska / Croatia, 2018. – 16′ – – dokumentarni / documentary

POSEBNO PRIZNANJE / SPECIAL MENTION
DOMAĆA KONKURENCIJA / DOMESTIC COMPETITION
KAKO SE KALIO ČELIK / HOW STEEL WAS TEMPERED
Igor Grubić – Hrvatska / Croatia, 2018.

SKORO NIŠTA: I DALJE NOĆ / ALMOST NOTHING: SO CONTINUES THE NIGHT
Davor Sanvinčenti – Hrvatska / Croatia, 2017.

PRECIJENJENA DRAMATURGIJA / DRAMA IS OVERRATED
Sunčica Ana Veldić – Hrvatska / Croatia, 2017.

AUDIENCE AWARD / NAGRADA PUBLIKE
NOĆ ŽIVE PUBLIKE NIGHT OF THE LIVING AUDIENCE
NEGATIVAN PROSTOR / NEGATIVE SPACE
Max Porter, Ru Kawahata–Francuska / France, 2017. – 5’30” – animacija / animation

ŽIRI

Međunarodna konkurencija: Volker Schlecht, Jennifer Lynde Barker i Stefan Ivančić.

Domaća konkurencija: Maša Peče, Kate Davies i Boris Poljak.

2017. TFF15

Veliki Tabor, Desinić / 6. – 9.7.

MEĐUNARODNA KONKURENCIJA


GRAND PRIX

KRAJ – ŽENSKI ZATVOR U HOHENECKU / KAPUTT / BROKEN – THE WOMEN’S PRISON AT HOHENECK
Alexander Lah, Volker Schlecht ‒ Njemačka / Germany 2016. – 7’ – animirani, dokumentarni / animation, documentary

POSEBNO PRIZNANJE  – MEĐUNARODNA KONKURENCIJA
UBIJAJUĆI KLAUSA KINSKOG / KILLING KLAUS KINSKI
Spiros Stathoulopoulos – Kolumbija / Colombia 2016. – 20’33’’ – igrani / fiction

AKO LJUDI POPUT NAS PRESTANU POSTOJATI / KUNG WALA NANG TULAD NATIN / IF PEOPLE SUCH AS WE CEASE TO EXIST
Shiela Anne Mae Manacsa ‒ Filipini / Philippines 2016. ‒ 16’34” – igrani / fiction

DOMAĆA KONKURENCIJA


NABOLJI DOMAĆI FILM – DOMAĆA KONKURENCIJA

ONI SAMO DOLAZE I ODLAZE / THEY JUST COME AND GO
Boris Poljak – Hrvatska / Croatia 2017. – 20′ – dokumentarni / documentary

POSEBNO PRIZNANJE  – DOMAĆA KONKURENCIJA
MED I MLIKO / MILK AND HONEY
MARKO JUKIĆ – Hrvatska / Croatia 2017.

NIJE ODGOJ / NOT EDUCATION
Tomislav Šoban ‒ Hrvatska / Croatia 2017.

NAGRADA PUBLIKE NOTLA
PROSTORNO PUTOVANJE / VOYAGE SPATIAL / VIAJE ESPECIAL INTERGALACTICO
GUILLERMO A. CHAIA – Kanada / Canada 2016.

ŽIRI

Međunarodna konkurencija: Renata Gaşiorovska, Michael Pattison i Maja Krajnc.

Domaća konkurencija: Andrija T. Mardešić, Hana Jušić i Olaf Möller.

2016. TFF14

Veliki Tabor, Desinić /  7. – 10.07.

MEĐUNARODNA KONKURENCIJA

GRAND PRIX:  

MAČKICA / CIPKA / PUSSY

Renata Gasiorowska – Poljska / Poland 201 – 8’25” – animacija / animation

NAJBOLJI IGRANI FILM –  „Dan prije kraja“ (The Day Before End), Lav Diaz, Filipini

NAJBOLJI ANIMIRANI FILM – „Ponos Strathmoora“ (The Pride of Strathmoor) redatelja Einara Baldvina, SAD/Island

NAJBOLJI DOKUMENTARNI FILM –  „Zazivajući te“ (Omokageyuta)  Ohtakara Hitomi, Japan

NAJBOLJI EKSPERIMENTALNI FILM – Park“ (Le Park), Randa Maroufi, Francuska

DOMAĆA KONKURENCIJA

NAJBOLJI FILM 

NAS DVA / TWO ALL ALONE

Andrija T. Mardešić – Hrvatska / Croatia 2015. – 27′ – igrani / fiction

POSEBNA POHVALA – Petrova šuma, Martina Meštrović

ŽIRI

Međunarodna konkurencija: Ivan Salatić, Varja Močnik i Olaf Möller.

Domaća konkurencija: Tomislav Šoban, David Kapac i Jelena Oroz.

2015. TFF13

Veliki Tabor, Desinić / 30.04. – 02.05.

MEĐUNARODNA KONKURENCIJA

GRAND PRIX:

MRAVINJAK / KOSKI MELUREKAN / ANTS APARTMENT

Tofigh Amani – Kurdistan, Irak 2014. – 11′ – igrani, ekperimentalni

NAJBOLJI IGRANI FILM: Mravinjak (Koski Melurekan), Tofigh Amani, Kurdistan/Irak

NAJBOLJI ANIMIRANI FILM – Divlji psi (Canis), Anna Solanas i Marc Riba, Španjolska

NAJBOLJI DOKUMENTARNI/EKSPERIMENTALNI FILM – Pravimo se mrtvima (We Are Become Death),  Gabriel Périot, Francuska

POSEBNA POHVALA – Kupka (Laznia), Tomek Ducki, Poljska

DOMAĆA KONKURENCIJA 

NAJBOLJI FILM:

POLUFINALE / SEMIFINALS

Tomislav Šoban – Hrvatska/ Croatia 2014 – 17′ – igrani / fistion

POSEBNA POHVALA – Marko, r. Igor Dropulić
POSEBNA POHVALA – Granje i korijenje, Nikica Zdunić

POSEBNA POHVALA – Manjača, Tin Žanić

NAGRADA PUBLIKE NOTLA: KIŠA (Regn), Johannesa Stjärne Nilssona

ŽIRI

Međunarodna konkurencija: Igor Prassel, Manuel Abramovich i Sara Volanen.

Domaća konkurencija: Lana Kosovac, Ana Castro i Sarah Skoric.

2014. TFF12

Veliki Tabor, Desinić / 10. – 15.06.

MEĐUNARODNA KONKURENCIJA

GRAND PRIX: 

LOS RETRATOS / PORTRETI / PORTRAITS

Iván David Gaone – Kolumbija / Colombia 2012. – 14′ – igrani / fiction

NAJBOLJI EKSPERIMENTALNI FILM – Glad, Petra Zlonoga (međunarodna konk.)

NAJBOLJI DOKUMENTARNI FILM – Kraljica (La Reina), Manuela Abramovich, Argentina

NAJBOLJI ANIMIRANI FILM – Boles , Špela Čadež

POSEBNE POHVALE: 

Kao i svako tijelo (De weg van alle vles), Deben Van Dam, Belgija
Kolekcija mirisa (Colectia de arome)  Igor Cobileanski, Rumunjska 

Ja sam Tom Moody (I’m Tom Moody) Ainslie Henderson, Škotska

DOMAĆA KONKURENCIJA

NAJBOLJI FILM: 

MRZIM TE / I HATE YOU 

Lana Kosovac – Croatia / Hrvatska 2013. – 21′ – igrani – fiction

POSEBNA POHVALA: Simulacra, Ivana Bošnjak i Tomas Johnson

NAGRADA PUBLIKE NOTLA: 5 metara 80, Nicolas Deveaux, Francuska

ŽIRI

Međunarodna konkurencija: Gabriel Gauchet, Baris Karamuço i Martina Meštović.

Domaća konkurencija: Rungano Nyoni, Valentina Božičkova i Peter Murdmaa.

2013. TFF11

Veliki Tabor, Desnić / 13. – 16.06.

MEĐUNARODNA KONKURENCIJA

GRAND PRIX:

AMORES PASSAGEIROS / LJUBAVNI ODVOD / LOVE DRAIN 

Augusto Canani – Brasil / Brazil 2012. – 23′ – igrani / fiction

NAJBOLJI IGRANI – Muškarci na burzi, Gabriel Gauchet

NAJBOLJI EKSPERIMENTALNI -Semalu, Jimmy Hendrickx

NAJBOLJI ANIMIRANI – Pub, Joseph Pierce

POSEBNE POHVALE:

Divovi Tokija

Nicolas Provost

Stvarnost 2.0 

Victor Orocozo Ramirez 

Planete 

Igora Imhoff

DOMAĆA KONKURENCIJA

NAJBOLJI FILM: 

BALAVICA / LITTLE DARLING

Igor Mirković – Hrvatska / Croatia 2013. – 17′ – igrani / fiction
POSEBNA POHVALA: Mucica; Aldo Tardozzi

NAGRADA PUBLIKE: Bla, Martina Meštrović

ŽIRI

Međunarodna konkurencija: Heinz Hermanns, Andrea Martignoni i Damir Čućić.

Domaća konkurencija: Barbara Vekarić, Giuliana Sana i Morvern Cunningham.

2012. TFF10

Kumrovec & Veliki Tabor 8. – 14-07.

Međunarodna konkurencija

Grand Prix i najbolji dokumentarni film:

IL CAPO / ŠEF

Yuri Ancarani – Italija / Italy 2011. – 15′ – dokumentarni / documentary

Najbolja animacija: BOBBY YEAH, Robert Morgana – UK

Najbolji igrani film: Klein/Maleno, Sanne Vogel – Nizozemska

Najbolji eksperimentalni film: GLLUCOSA / GLUKOZA, Mihaia Grecua i Thibaulta Gleize – Francuska

POSEBNO PRIZNANJE – MEĐUNARODNA KONKURENCIJA 

Special mention / International competition:

SNEPONIVA, Marte Pajek

Domaća konkurencija

Najbolji film:

PRVA DAMA DUBRAVE 

Barbara Vekarić – Hrvatska / Croatia 2011  – 2′ 1- igrani / fiction

POSEBNO PRIZNANJE – Domaća KONKURENCIJA 

Special mention  domestic competition:

DANILLE IVANOVIĆU, SLOBODNI STE, Petra Zlonoga

ČISTINA,  Vjekoslav Gašparović

Nagradu Vox Veronica za najbolji film po izboru publike iz međunarodne i domaće konkurencije osvojio je A Morning Stroll/Jutarnja šetnja, britanskog redatelja Granta Orcharda.

ŽIRI

Međunarodna konkurencija: Hieronim Neumann, Irena Krčelić i Robert-Jan Lacombe

Domaća konkurencija: Juraj Lerotić, Miha Knific i Tomasz Gestwicki

2011. TFF9

Zabok  7. – 11.07. 

Međunarodna konkurencija

Grand Prix i najbolji dokumentarni film:

GOODBYE MANDIMA / KWA HERI MANDIMA

Robert-Jan Lacombe – Francuska / France – 30′ – dokumentarni / documentary

Igrani: „Preacher“ (Prediker) Daan Van Baelen, Belgija. 

Eksperimentalni: „Stardust“ Nicolas Provost, Belgija. 

Animirani i Vox Veronicae (nagrada publike): „The External World“ David O’Reilly, Njemačka. 

Posebnu pohvalu dobio je film „Fire“ (Incęndio) r. Miguel Seabra Lopesa i Karen Akerman, Portugal/Brazil.

Domaća konkurencija

Najbolji film:

ONDA VIDIM TANJU / THEN I SEE TANJA

Juraj Lerotić – Hrvatska / Croatia 2010. – 30′ – igrani / fiction

Posebna pohvala filmu Veljka Popovića:«Dove sei, amor mio»

Žiri

Domaća konkurencija: Marko Meštrović i Martina Globočnik

Međunarodna konkurencija: Niclas Gillberg, Andrijana Stojković i Jasna Žmak

2010. TFF8

Zabok  30.6 – 4.07. 

Međunarodna konkurencija

Grand Prix i najbolji animirani film:

DUST KID / MUNJIAI / DUH IZ PRAŠINE

Jung Yumi – Souh Korea / Južna Korea 2007. – 10′ – animacija / animation 

Nagradu publike – Vox Veronicae „Rođen i odgojen“ (Geboren en getogen) r. Eelko Ferwerda, Nizozemska. 

Igrani film „Olijevo vjenčanje“ (Oli’s Wedding) r. Tudor Cristian Jurgiu, Rumunjska. 

Eksperimentalni film „Mala anatomija slike“ (Petite anatomie de l’image) Oliver Smolders, Belgija. 

Dokumentarni film „Film iz moje župe – 6 farmi“ (A Film From My Parish – 6 Farms) Tony Donoghue, Irska. 

Posebna pohvala Oscaru Vandy-Connoru iz Novog Zelanda za izvanrednu interpretaciju glavnog lika u filmu „The Six Dollar Fifty Man“.

Domaća konkurencija

MIRAMARE 

Michaela Müller – Hrvatska, Švicarska / Croatia, Switzerland 2009. –  8′ – animacija / animation

Žiri

Domaća konkurencija: Ivan Livaković, Goran Odvorčić i Ana Vilenica

Međunarodna konkurencija: Dario Šolman, Guillaume Calop, Ana Hušman

2009. TFF7

Zabok 1.– 5.07.

Međunarodna konkurencija

Grand Prix:

CRVENA ZORA / MORGENROT / RED LIGHT OF DAWN

Jeff Desom – Luxembourg / Luksemburg 2009. – 3’35” – eksperimentalni / experimental

Animacija – „Motorna pila“ (Chainsaw), r: Dennis Tupicoff, Australia.  

Igrani – „Uočavanje“ (Insights) r. Dana Keidar, Izrael.

Dokumentarni – „Home.Movie“, r: Martin Bruch, Austria. 

Eksperimentalni – „Muto“, r: Blu, Italija. 

Vox Veronicae (glasovi publike) – „Nožni prsti“ (Les doigts de pied) r: Laurent Denis, Belgija. 

Domaća konkurencija najbolji film:

PRLJAVI MALI MJEHURIĆI / DIRTY LITTLE BUBBLES

Ivan Livaković – Croatia / Hrvatska 2008. – 12′ – igrani / fiction

Žiri je u domaćoj konkurenciji posebno pohvalio film „Rastanak“r. Irene Škorić. 

Žiri

Domaća konkurencija – Aleksandra Urošević, Daniel Kušan i Ronan O’Leary

Međunarodna konkurencija – Osbert Parker, Veljko Popović i Tomek Ducki.

2008. TFF6

Veliki Tabor, Desinić 11. – 19. 07. 

Međunarodna konkurencija

Grand Prix i najbolji animirani:

POJAS ZA SPAŠAVANJE / ÉLETVONAL / LIFE LINE

Tomek Ducki – Hungary / Mađarska 2007. – 6′ – animacija / animation

Dokumentarni  (ReAnimirana Veronika) “Moja majka uči o kinu”, (Annem sinema ögreniyor)

 r. Nesimi Yetik, Turska.

Igrani: “Na liniji” (Auf der Strecke) r. Reto Caffi, Njemačka.

Eksperimentalni:”Iskreno tvoj” (Yours Truly) r. Osbert Parker, Velika Britanija.

Vox Veroicae (glasovi publike): »KJFG No. » r. Alexei Alexeev, Mađarska.

Posebna priznanja za igrani film dobili su filmovi “Anđeli u zemlji” r. Babaka Amina i film “Pajdo” r. Teemu Nikki.

Posebno priznanje za dokumentarni film “Svejedno hvala”  r. Mischa Leinkauf.

U kategoriji glazbenog video spota je žiri ( Vincent Moon ) nagradio glazbeni video spot Menomene “Rotten hell” redatelja Warrena Juliusa. 

Domaća konkurencija najbolji film:

 ONA KOJA MJERI / SHE WHO MEASURES

Veljko Popović – Croatia / Hrvatska 2008. – 7′- animacija / animation

Posebna su priznanja u domaćoj kategoriji dodijeljena su dokumentarnom filmu Ivana Ramljaka “38 Baba Višnjina ulica” te filmu “Ručak” Ane Hušman.

Žiri:

Domaća konkurencija: Nikola Strašek, Mia Enberg, Andrej Korovljev.

Međunarodnu konkurenciju: Amy Neil, Mellisa Pritchard, Darko Soković.

2007. TFF5

Dvorac Oršić u Gornjoj Stubici 10. – 14.07.

Međunarodna konkurencija

Grand Prix:

TOPLJENJE SNIJEGA / ICICLE MELT

Amy Neil – UK, Švedska / UK, Sweden 2008. – 12′ – igrani / fiction

Najbolji dokumentarni film:

UBIL BUM TE / I’LL KILL YA!

Nikola Strašek – Croatia / Hrvatska 2007. – 30′ – dokumentarni / documentary

Animirani: Jedan štakor manje / One rat less, Alexa Weil, USA.

Eksperimentalni: Raymond, Francuska

Vox Veronikae / Nagrada Publike: Argentinski tango, Guy Thys, Belgija.

Posebnu pohvalu žirija;

GRAFITI, Vano Burdulij, Gruzija

OBITELJ NA OKUPU, Isolda Uggadottir, Island

Domaća konkurencija

Najbolji domaći film:

LEVIJATAN / LEVIATHAN

Simon Bogojević Narath – Croatia / Hrvatska 2006. – 15′ – animacija / animation

ŽIRI: Ronald Holloway, Jude Goldrei (London), Tomislav Pavlic, Renata Poljak i Rosa  Reitsamer (Beč).

2006. TFF4

Veliki Tabor 11. – 15.07.

MEĐUNARODNA KONKURENCIJA:

Grand Prix:

THE SAVIOUR

Peter Templeman – Australia / Australija 2005. – 18′ – igrani / fiction

Dokumentarni: PLAC / MARKET, Ana Hušman, Hrvatska.

Animirani: THE BOY WITH NO NAME, Adam Smith, Velika Britanija.

Eksperimentalni: KU KU, Rimantas Lukavicius, 2005, Litva. 

VOX VERONICAE / NAGRADA PUBLIKE:

NAJBOLJA JE PJENUŠAVA KUPKA / NAJLJEPŠI JE PENIVA

Jan Prušinovsky – Češka 2005 – 18’ – igrani

POSEBNO PRIZNANJE ZA NAJBOLJI LIK:
ŠTEFICA / STEPHANIA, Slaven Žimbrek

DOMAĆA KONKURENCIJA:

NAJBOLJI DOMAĆI FILM:

VELIKA OČEKIVANJA / GREAT EXPECTATION

Renata Poljak – Hrvatska / Croatia 2005. – 17′

POSEBNO PRIZNANJE DOMAĆEG ŽIRIJA:
SILENCIJUM, Davor Međurečan, Marko Meštrović

Žiri: U domaćoj konkurenciji  Ana Hušman (video umjetnica iz Zagreba), Marijan Crtalić (vizualni umjetnik iz Zagreba) i Monica Kokoshka (Berlin).

U međunarodnoj konkurenciji  Alex Stein (Berlin), Jasna Zastavniković (Zagreba) i Leo Wentik (redateljica iz Amsterdama).

2005. TFF3

Veliki Tabor 12. – 17.07.

MEĐUNARODNA KONKURENCIJA:

Grand Prix:

SHENG RI / ROĐENDAN / BIRTHDAY

Bertrand Lee – Singapur / Singapore 2004. – 30′ – igrani / fiction

Vox Veronicae:  ALICE I JA / ALICE ET MOI,  Micha Wald, Belgija.

Dokumentarni: .NIJNOK, Leo Wentink, Nizozemska
Animirani: THE FINAL SOLUTION, Phill Mulloy, Njemačka/Engleska

Igrani: DANS L’OMBRE, Olivier Masset-Depasse, Švicarksa/Francuska/Belgija

Nagradu T-portala odnio je 11 METERS, Florian Langake, Njemačka.

DOMAĆA KONKURENCIJA:
Najbolji domaći:

POSLJEDNJI ZALJEV PANONSKOG MORA

Ljiljana Šišmanović – Hrvatska / Croatia 2002. – ‘ – dokumentarni / documentary

2004. TFF2

Veliki Tabor 21. – 26.06.

GRAND PRIX:

KI A MACSKA / WHO’S THE CAT / TKO JE MAČKA

Peter Meszaros – Hungary / Mađarska 2003. – 8’ – igrani / fiction

Najbolji je dokumentarni film: Welcome to Europe / Dobrodošli u Europu, Švedska

Najbolji animirani film: FAST FILM, Virgil Widrich

Najbolji je film o zadanoj temi (hrana): FISHTALE / RIBLJI REP, Paula Glynn

Njabolji je film po izboru publike:  HARVIE KRUMPET, Adam Elliot

Žiri: Luca Boso (direktor Cinema Corto In Bra Festival-Slow Food On Film), Matthias Groll (direktor Interfilm Berlin distribucije), Ivan Ladislav Galeta (profesor na ALU).

2003. TFF1

Veliki Tabor 14. – 18.07.

Grand Prix:

TERMINAL / TERMINUS / POSLJEDNJA POSTAJA 

Aitzol Aramaio – Spain / Španjolska 2002. – 15′ – igrani / fiction

Najbolji film na temu Konflikt: OTOK KORNJAČA / DORTOKA UHARTEA, Maru Solores, Španjolska

Diploma za najbolji studentski film: OTKINI I BACI / OTROVI DA BROSJ, Zhanna Sokolova, Rusija

Najbolja animacija STENLEY, Suzie Templeton , Velika Britanija

Pohvale žirija:

VEOMA FANTASTIČNO / VERY FANTASTIC, So Man Yee , Hong Kong

SUŠA / DROUGHT, Dalibor Matanić, Hrvatska

Nagrada publike: ČOVJEK OD GUME / RUBBERMAN, Ujj Meszaros Karoly, Mađarska

ŽIRI: Heinz Hermanns (direktor Interfilm Berlin Festivala), Ryan Deussing (redatelj iz New Yorka) i Branko Maleš (književnik iz Zagreba).

Najbolji filmovi Tabor Film Festivala nagrađeni su festivalskim trofejem Veronikina lubanja, nazvan po staroj lokalnoj legendi, i novčanim nagradama. Autor trofeja je dizajner Srećko Lacković. 

NAJBOLJI STRANI FILM

Autor ili autorica najboljeg međunarodnog kratkometražnog filma bit će uručena skulptura Veronikina lubanja i novčana nagrada od 500 eura za produkciju idućeg filma.

NAJBOLJI DOMAĆI FILM

Autor ili autorica najboljeg domaćeg kratkometražnog igranog filma bit će uručena skulptura Veronikina lubanja i novčana nagrada od 250 eura za produkciju idućeg filma. 

POSEBNA PRIZNANJA

Članovi žirija mogu uz obrazloženje dodijeliti posebna priznanja bez obzira na kategoriju. 

NAGRADA PUBLIKE

Nagradu publike Vox Veronicae dodjeljuju gledatelji za najbolji film iz programa Noć žive publike.